drawback

2010 januar 31
by undertegnede

Endelig fikk jeg lære de smarte snarveiene ned til sentrum, de som naboen min har gått, snarveien som helt klart er mye lenger enn den vanlige veien ukjente undertegnede har tuslet. Allikevel, det er godt å føle seg som en innfødt. Vi gikk full av gammel-dame-syndrom for å ikke dette på isete veier, kikket på meterlange istapper som hang fra gamle,vakre skipperhus, hvorav et par av de var til salgs. Ikke istappene. Husene. Det er lov å drømme, men samtidig veldig oppmerksom på at noe er galt når det blir istapper av slike dimensjoner på et hustak. Jeg tror ikke de husene er lykkelige, de er kalde i sjela. Tror jeg. Vi var innom galleriet bare fordi det hører med, og jeg forelsket meg hodestups i et nydelig bilde…sukk… som er så dyrt at jeg får litt ekstra lyst på det bare fordi jeg egentlig absolutt ikke på noen som helst måte har råd til det (Men det står der ennå, måtte kjøre ned i dag igjen og se på det gjennom vinduet. Hjelp). Vi drakk kakao som kom i lys og mørk versjon. Skummende varm melk ble servert, og selve kakaoen kom i hard form i enden på en trepinne. Jeg er ikke vant til slikt, jeg vil ha den ferdig blandet. Vil ikke den skal koste 39,- for en bitte liten kopp heller, men det gjorde den uansett.

Undertegnede har nå bodd ni måneder i Drøbak. Og endelig begynner jeg å bli kjent her. Med vinterutgaven. Med naboene. Og nå tenker jeg å flytte. Jeg tenker å forelske meg hodestups i en kar fra Tromsø…eller noe annet veldig langt borte, og så ikke tenke på noe som helst mer, bare på å flytte.

  1. 2010 februar 1

    Vil du flytte igjen? Kan du ikke gjøre det hvis du virkelig vil det?

    Undertegnede: jo, jeg har nok bestemt meg nå, etter å ha sittet i kø til jobb i dag tidlig i TO og en HALV time. Dette var ekstremsituasjonen pga været og ulykkene som følger med det været…men jeg orker ikke dette mange flere ganger.

  2. 2010 februar 1

    Tromsø?? Dersom du først skal nordover så kan du vel flytte helt opp til Øst- Finnmark vel..
    Her går snarveien over elva, ellers er det bare hovedveien.. eller elva da.. Den funker godt som ferdselsåre både om sommern og om vintern.. Ellers kan man ta snarveien over fjellet, men ikke m bil, og ikke til fots..
    Jeg har forresten opphevd forbudet jeg fikk mot snarveier av min eks.. han er ute av livet mitt og da må jeg vel få lov å benytte meg av snarveier igjen.. ikke sant.. ?

    Undertegnede: du kan ta alle de snarveiene du bare lyster, ingen grunn til noe annet! Nei, jeg skal ikke flytte hverken til Tromsø eller Øst-Finnmark, bare tenkte det var smart å finne seg en veldig langt unna å pense tankene på en liten stund, det er jo ganske ufarlig på den måten!

  3. 2010 februar 3

    Finn du en bra kar i Tromsø, er du jammen én av de heldige.
    Her é det langt mellom de fine gutan…sir dem som vet.

  4. 2010 februar 4

    hm…kanskje de bra karene har flyttet til…f.eks…Oslo? ;)

  5. 2010 februar 7
    daysi permalink

    ja alle e fløtta til oslo, så nu må du bare fløtte etter ;P

  6. 2010 februar 7

    mm…ser ut som det er den veien det går, men nå er det jo snart vår…og sommer…og har ikke lyst å flytte når det er sommer, er så fint i Drøbak på sommeren da..

Skriv et svar

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS