slutt

2010 januar 24
by undertegnede

…og morgenen kom. Litt fortere for meg enn for ham. Jeg lot ham sove, tenkte at han trenger det vel. Det var første gang vi så hverandre siden nyttår, og jeg ønsket så inderlig at ting skulle være som de var før. At den gode følelsen virkelig kunne komme igjen, og bli der. Bare være der,uten tvil og tanker om morgendagen. Om avstanden. Om umuligheten.

To timer i fred og ro. Så sto tordenværet opp. Jeg er allergisk mot krangling, orker det ikke. Så etter et par stikk fra svensken, før vi rakk å sett i gang, hører jeg meg selv si

“det går ikke så bra med oss lenger, gjør det vel?”

Etter det tok det ene ordet det andre, og plutselig satt vi der og hadde gjort slutt. Slutt på oss.Vi gjorde slutt på det som en gang var det beste vi begge hadde hatt her i livet. Så fort skjedde det.

Og samme hvor godt forberedt man trodde seg være, samme hvor mange ganger man hadde tenkt at det sikkert var best om det gikk sånn. Samme faen, der kom like forbannet det tunge sorgteppet og begravet helt livet. Tok all gleden og bare sveipet den med seg. Jeg lover, hjertet mitt sluttet å slå der et øyeblikk.

Kjære verden, la meg aldri aldri aldri mer tro at noe skal bli bra. La meg ikke ta sjansen på dette en eneste gang til. Livet er for kort til å pådra seg denne smerten flere ganger.

Håndkleet er kastet. Undertegnede gir opp troen på livet.

  1. 2010 januar 24

    Du greide det..
    men hva skal man liksom si i en situasjon som denne?? Ikke passer det med gratulerer, og ikke kondolerer.. Skulle vært noe man sa nettopp i slike situasjoner som kunne uttrykke gleden ved at man slipper å gå rundt med en vond klump i magen, og samtidig ikke glemme sorgen som uansett følger med et brudd..

    Det er vondt når det man har sett på som det beste i livet opphører, selv om man på et vis har lengtet etter det..

    Og ja, jeg skjønner hva du mener med å få slippe å oppleve den smerten en gang til… selv har jeg vært meget flink nå i ca 1,5 år.. og ser ut til at det kan fortsette like bra ;)

    god klem fra meg og bikkja…

    Undertegnede:*koser seg med klemmen*

  2. 2010 januar 24

    Klem, klem

    Undertegnede: *koser seg enda mer med dobbeltklem*

  3. 2010 januar 24

    Uff da.. fin blogg du har Undertegnede.. Selvom det første som møtte meg var et trist innlegg…

    Du vil nok ta sjangsen igjen. Engang… :o ) Lykke til hvertfall

    Undertegnede: hei, hyggelig med kommentar! Pleier ikke være så trist, det er bare litt kjipern akkurat nå :( Men det løser seg vel, det gjør vel helst det på et vis :)

  4. 2010 januar 25
    Bare meg permalink

    Oj!
    Jeg er litt der selv. I et forhold som hangler, men jeg vet ikke hvor veien går med oss…

    Håper du ikke mister troen for alltid, det er ikke livet verdt :)

    Undertegnede: hei,hyggelig med melding fra deg :) Hanglete forhold er så slitsomme…helt til man vet hvor veien bærer. Håper det går bra med deg/dere, uansett hvordan det går da..
    Troen på “et eller annet” kommer vel tilbake en gang, men det frister utrolig lite akkurat nå.

  5. 2010 januar 25
    Baylis Mari permalink

    Noe så utrolig trist.. Men selv om du har gitt opp litt akkurat nå, så er du jo fullstendig klar over at den eneste ene kommer igjen ;) Laaangt der inne så er du det ;)

    Undertegnede: mm, Mari, ikke gøy akkurat nå. Men det måtte liksom skje. Får se hvordan det blir fremover, tror uansett at brudd var det riktige her og nå. Men fy pokker som det svir allikevel! Og takk, takk for at du er innom.. :)

  6. 2010 januar 25

    Trist og lese og de ter tøft å slå opp, selv om man vet ting blir bedre foruten.

    Jeg sender en klem over skjermen.

    Undertegnede: takk, det er så deilig med litt klemming når man er nede :)
    Fankern og, jeg som er så godt i gang med det der sminkeprosjektet mitt også!

  7. 2010 januar 26

    Næmmen…, du da… *pjusker litt i pelsen* *undrer litt – raffen er jo også borte, så har du egentlig noen pels å pjuske i?*

    Ulmis har tro på deg, vettu. Klart han har! Har han vel alltid hatt. Og kommer han vel alltid til å ha!

    Ulmisen sender bare alle beste tankene han har – og gleder meg til du er back for fullt i blogginga. :-)

  8. 2010 januar 26

    Undertegnede har i det minste ganske langt hår, det får holde som pels, eller? Orker ikke bli assosiert med noen form for pelsdyr lenger, så det passer jo utmerket at en på jobben har begynt å kalle meg ved mitt gamle bloggnick(du vet), som hun snodig nok klarte å liste ut.

    Godt å vite at det finnes noen der ute som har tro på Undertegnede, altså meg.
    Jeg vurderer sterkt å få meg nytt pass, og så stikke en tur sydover rett etter revisjonen er ferdig. Men det blir kanskje bare med tanken, for nå kom jeg på at jeg egentlig ikke liker å fly… :)
    Men jeg skal kanskje gjøre det allikevel. Såh!

  9. 2010 januar 27

    The end is the beginning…
    Kunne kommet med mange uttrykk fra faget ditt (revisjon) som hadde passet bra her, men skal la være.
    Ta toget sørover?

    Undertegnede: debet er kredit på livets landevei f.eks?
    Tja, det ser litt lysere ut igjen nå. Jeg er sjelden knekt lenge av gangen. Og litt godt å ha det vondt i blant, så kjenner man bedre hvor godt det er når det ikke er vondt.

  10. 2010 januar 28

    Pass? Fly sørover??

    Det du hadde trengt var å fly så langt nord som du kommer på dette fastlandet.. så hadde jeg henta deg på flyplassen.. Så hadde vi dratt innom en eller annen butikk og kjøpt det vi trengte og lagt i vei innover vidda m snøscootern (har jo fortsatt bare en hund så d hadde gått tregt om hun skulle trukket oss og bagasjen vår) til vi kom opp til gamma vår.. Vel fremme hadde vi fyrt i ovnen, og når det mørknet hadde vi tatt med oss reinskinna ut og lagd bål og bare ligget på rygg der ved bålet og sett på himmlen langt unna all annen lysforurensning som ødelegger det naturlige himmellyset..
    Så hadde vi fått ut all dritten om menn og forhold før vi bestemte oss for å ta scootern og kjøre ned til puben for å sjekke livet der.. (helt sant.. her kan man sette seg på scootern og kjøre til puben etter lovlige løyper)
    Tør vedde på at DET hadde vært en tur du hadde husket resten av livet, men alle sydenturer etter som årene hadde gått hadde blandet seg sammen til en lang sydenferie ;)

    Undertegnede: DET hadde vært noe det! Hadde sikkert ikke glemt den turen så fort nei. Men det er vel litt lite sol og sommer der oppe nå? ;)

  11. 2010 januar 28

    Du må aldri gi opp troen på livet.

    Livet er fullt av nye porter, nye gater, – og hundre tusen stjerner du aldri har sett. Kast håndkleet, det er greit nok – men gå videre, og glem aldri å se deg om etter nye muligheter.

    De finns. Tro meg.

  12. 2010 januar 31

    Tror jeg skal la mulighetene ligge litt, må få skikk på meg selv først, hadde vært fint om jeg klarte det en gang :)
    Etter litt tid pleier jeg være flink til å la fortiden være nettopp det.
    Bare orker ikke helt enda.

  13. 2010 februar 1

    Her finnes ikke sommer nå.. sola har vi nettopp fått opp på himmelen igjen etter lang tids fravær så vi smiler og er så glade hver gang vi ser den nå.. Du hadde nok blitt smittet av glede du og vil jeg tro.. men det er jo nettopp mangel på sommer og lite sol som er poenget med turen da.. Du glemmer den ikke ;)

Skriv et svar

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS